Lotnisko Chopina
Fot. Creative Commons

Poszukiwana czerwoną notą Interpolu przez władze Turcji 36-letnia kobieta została ujęta przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej na lotnisku Warszawa-Okręcie. Zatrzymana jest obywatelką Gruzji.

Do ujęcia poszukiwanej kobiety doszło we wtorek, tuż po wylądowaniu na lotnisku samolotu z Kutaisi (Gruzja). 36-latka była poszukiwana w związku z popełnieniem przestępstwa o charakterze seksualnym. Nie podano jednak więcej szczegółów.

– Gruzinka ścigana jest czerwoną notą Interpolu wystawioną przez władze Turcji w celu aresztowania za przestępstwo o charakterze seksualnym – relacjonuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Obywatelka Gruzji pozostaje obecnie pod nadzorem funkcjonariuszy Straży Granicznej. W środę została natomiast przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie wobec niej zostaną przeprowadzone dalsze czynności w sprawie.

Do podobnego zatrzymania doszło w połowie sierpnia na poznańskim lotnisku. Funkcjonariusze z poznańskiej Ławicy zatrzymali wracającego z Irlandii Polaka poszukiwanego za przestępstwa seksualne przez włoski wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!