39-letni obywatel Izraela zatrzymany. Znieważył polską flagę

fot. Twitter | @Policja_KSP

Podczas protestu rolników na przejściu granicznym w Hrebennem doszło do kolejnego skandalicznego incydentu – już drugi raz w tym miesiącu znieważono polskie barwy narodowe. Policja zatrzymała 39-letniego obywatela Izraela, który zerwał polską flagę z traktora. Jak informuje mł. asp. Małgorzata Pawłowska z policji w Tomaszowie Lubelskim – mężczyzna jeszcze dzisiaj ma usłyszeć zarzuty. Grozi mu do roku pozbawienia wolności.

REKLAMA

Znów do tego doszło! Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy o znieważeniu polskiej flagi przez obywatela Ukrainy, który miał podcierać się narodowymi barwami. Dziś TVP Info przekazało informację o zatrzymaniu 39-letniego obywatela Izraela w pobliżu przejścia granicznego w Hrebennem.

We wtorek polscy rolnicy zaostrzyli protest na granicy z Ukrainą. Demonstranci na kilka godzin całkowicie zablokowali ruch na przejściu granicznym w obie strony. Przed blokadą zatrzymano m.in. busa zmierzającego ze Lwowa do Warszawy. Jednym z pasażerów był obywatel Izraela, któremu bardzo nie spodobało się zachowanie polskich rolników. 39-letni mężczyzna wysiadł z pojazdu, po czym podszedł do jednego z traktorów i zerwał z niego polską flagę, a następnie wyrzucił ją do rowu.

REKLAMA

39-letni obywatel Izraela zatrzymany na przejściu granicznym w Hrebennem za znieważenie polskiej flagi. Grozi mu nawet do roku więzienia

Na zachowanie Izraelczyka od razu zareagowali zgromadzeni. Pojawili się także policjanci, którzy zatrzymali 39-latka.

„Przesłuchani byli świadkowie. Zabezpieczyliśmy również tę flagę jako materiał dowodowy” – przekazała mł. asp. Pawłowska.

Policjantka poinformowała, że jeszcze dziś w Prokuraturze Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim 39-letniemu obywatelowi Izraela zostaną postawione zarzuty. Za znieważenie flagi państwowej mężczyźnie grozi grzywna, ograniczenie wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

REKLAMA

Obecnie czas na odprawę na przejściu granicznym w Hrebennem wynosi ponad 100 godzin – poinformowała policjantka z Lublina. W 28-kilometrowej kolejce na polsko-ukraińskim przejściu granicznym stoi obecnie ok. 520 pojazdów. Protestujący co godzinę przepuszczają jedną ciężarówkę.

Polscy rolnicy blokują nie tylko przejścia graniczne z Ukrainą, ale także ważne węzły komunikacyjne w całej Polsce. Sprzeciwiają się m.in. wprowadzaniu europejskiego Zielonego Ładu oraz masowemu napływowi niskiej jakości i niepodlegającej unijnym regulacjom i cłom żywności z Ukrainy.