„4 czerwca – symbol zdrady i zmowy elit”. Oburzenie na Twitterze po materiale „Wiadomości” TVP!

REKLAMA

Po tym, jak w poniedziałkowych „Wiadomościach” ukazał się na pasku napis informujący, że 4 czerwca 1989 roku symbolizuje zdradę i działanie elit na szkodę Polski, na Twitterze dosłownie zawrzało. Internauci nie szczędzą słów krytyki telewizji publicznej i prowadzącemu program Krzysztofowi Ziemcowi.

– 4 czerwca to – bez względu na polityczne oceny – bez wątpienia ważny dzień w powojennej historii Polski, który wciąż budzi wielkie emocje. Tym bardziej, że dziś tak naprawdę obchodzimy dwie rocznice – wyborów z 1989 roku, kiedy Polacy dali komunistom czerwoną kartkę, i odwołania rządu Jana Olszewskiego w 92 roku, który jako pierwszy chciał rozliczyć się z komunizmem – zapowiedział materiał prezenter.

REKLAMA

Gdy Ziemiec mówił o tych obu datach, na pasku można było przeczytać: „4 czerwca – symbol zdrady i zmowy elit”.

W internecie nic nie ginie i natychmiast po tym wydaniu „Wiadomości” w sieci zaczęło krążyć wydanie tego samego programu sprzed 5 lat, w którym dziennikarz przedstawiał zupełnie inną wersję wydarzeń.

– 4 czerwca 1989 roku Polacy po raz kolejny w historii pokazali, że ponad wszystko cenią sobie wolność – mówił Ziemiec, prowadząc „Wiadomości” w 2013 roku. W klapę miał wpięty kotylion dla uczczenia 24. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów.

REKLAMA

Na dziennikarza spadła fala krytyki, również ze strony byłych współpracowników.

„Wiecie o co mam pretensje do PiS? Że z porządnego kiedyś człowieka zrobił takie coś. Ziemiec to jego ofiara”, stwierdził na Twitterze Marek Migalski, politolog i były eurodeputowany PiS.

„Przepracowałam z nim wiele 4-tych czerwców. W Trójce i w TVP. Zawsze świętował radośnie. 5 lat temu (video) nawet kotylion wpiął w klapę. Dziś przypiął sobie pasek zdrady. To kiedy był szczery wobec widzów?”, napisała w mediach społecznościowych Dorota Wysocka-Schnepf, była prowadząca „Wiadomości”.

REKLAMA

Udostępnij: