Operacja
Pixabay.com

Lekarze z Brazylii przyjęli do szpitala kobietę, która skarżyła się na problemy z oddychaniem. Jak się okazało, w jej brzuchu znajdował się olbrzymi, ważący 46 kilogramów guz. Na szczęście udało się do operacyjnie usunąć.

Do niecodziennej operacji ratującej życie doszło w szpitalu Sao Jose do Avai w Rio de Janeiro. Kobieta skarżąca się na poważne problemy ze zdrowiem powiedziała lekarzom, że ma coraz większe problemy z normalnym oddychaniem.

Medycy wykonali prześwietlenie i nie mogli uwierzyć własnym oczom, bowiem w jej brzuchu znajdował się ogromny guz. Od razu wykonano operację i wycięto narośl z jej żołądka. Przed zabiegiem mierząca 145 centymetrów kobieta ważyła aż 150 kilogramów.

Podczas trwającej dwie godziny operacji z jej brzucha usunięto guz o masie 46 kg. Nie jest jasne, dlaczego wcześniej nikt nie zorientował się o jego istnieniu, a kobieta dopiero w takim stanie trafiła do szpitala. – To największy guz z jakim miałem do czynienia i na pewno największy, jaki ktokolwiek kiedykolwiek operował – przekazał na konferencji prasowej po zabiegu dr Glaucio Boecha.

– Cały szpital był zaangażowany w przeprowadzenie tego zabiegu. Pacjentka jest zdrowa, a jej stan jest stabilny. Oddycha bez pomocy urządzeń, rozmawia i je – podkreślił dr Boecha.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę