46-letni przywódca sekty miał 20 żon. Większość to małoletnie dziewczyny
fot. Pixabay

Śledczy zarzucają 46-latkowi handel dziećmi w celach seksualnych, kazirodztwo oraz zbiorowe akty seksualne z udziałem dzieci. To wszystko wydarzyło się naprawdę, pod osłoną religijnego kultu, którego przywódcą jest mężczyzna. Jest liderem jednego z odłamów Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich – sekty, za której proroka się uważa.

Stany Zjednoczone są wstrząśnięte raportem FBI, opublikowanym przez gazetę „Salt Lake Tribune”, w którym śledczy oskarżają 46-letniego Samuela Batemana o szereg przestępstw seksualnych, które realizował, dzięki przywództwie w sekcie religijnej. Odłam Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Dniach Ostatnich, którego liderem jest Bateman, jest – jak zauważają amerykańskie gazety – fundamentalistyczną grupą, cechującą się uprawianiem poligamii.

Co więcej, związki poligamiczne Batemana nie ograniczały się jedynie do zaślubin z dorosłymi kobietami. Większość z jego 20 żon stanowiły małoletnie dziewczynki w wieku poniżej 15 lat, z których jedna miała zaledwie 9 lat. „Większość jego żon to córki, siostry i matki z dwóch rozszerzonych rodzin poligamicznych” – podano w raporcie FBI.

„Ojciec Niebieski” rozkazał mu oddać cnotę swoich córek. Bateman patrzył, jak były gwałcone

Patologiczne zachowania „kapłana” doprowadziły nawet do tragedii jego własnych córek. Jak przekazały amerykańskie gazety – FBI twierdzi, że jest w posiadaniu nagrania, na którym Bateman mówi, że „Ojciec Niebieski” rozkazał mu „oddać najcenniejszą rzecz, jaką posiada, czyli cnotę swoich dziewcząt” trzem dorosłym mężczyznom. Nie wiadomo, czy dalsze, dramatyczne sceny zostały zarejestrowane przez kamerę. Agencja twierdzi, że zaraz potem trzy nastoletnie córki 46-latka zostały zgwałcone przez trzech mężczyzn. Bateman miał to osobiście obserwować.

„Moje córki poświęciły cnoty dla Pana, Bóg naprawi ich ciała. Nigdy nie miałem większej pewności co do spełnienia jego woli. To wszystko z miłości” – zeznawał później 46-latek.

Po nalocie na siedzibę Batemana, osiem dziewczynek zostały zabranych z jego domu do ośrodka pomocy społecznej w okolicach Phoenix, w Arizonie. Jak donoszą amerykańskie media – później zostały przeniesione w nieznane miejsce.

Bateman został aresztowany we wrześnie tego roku. Obecnie przebywa w zakładzie karnym.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!