Marlena Maląg
Fot.Facebook.com/mripsRP

Inwazja Rosji na Ukrainę może nastąpić w każdym momencie. Jak przewidywano, do Polski może ewakuować się nawet milion Ukraińców. PiS zapowiada już, że… rozda im pieniądze!

Ryszard Terlecki zapowiedział niedawno, że w momencie wybuchu wojny Rosji z Ukrainą, do Polski skieruje się nawet milion uchodźców zza wschodniej granicy. Polskie miasta już przygotowują dla nich miejsca. W dodatku Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg powiedziała, że szykujemy „drugą linię frontu”, w postaci wsparcia finansowego dla osób uciekających przed konfliktem zbrojnym.

500+ dla uchodźców z Ukrainy

Maląg z PiS ujawniła już plany rządu. W Programie I Polskiego Radia powiedziała, że jeśli Ukraińcy uciekający przed wojną pojawią się w Polsce i będą posiadali status uchodźcy nadany przez Urząd ds. Cudzoziemców, dostaną identyczne wsparcie finansowe jak Polacy, czyli 500+ oraz rodzinny kapitał opiekuńczy. Dodatkowo, Ukraińcom zapewni się stosowane zabezpieczenie finansowe, nauka języka polskiego czy objęcie pomocą psychologiczną.

Realizowane to wsparcie jest poprzez powiatowe centra pomocy rodzinie. Resort w nadchodzącym czasie planuje spotkania z powiatowymi centrami, by przypomnieć tworzenie indywidualnych programów integracji, które dla takich osób są przygotowywane – powiadomiła Marlena Maląg.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę