Z 500+ zostanie zero? Drożyzna szaleje!

PiS wygrało wybory w 2015 roku dzięki obietnicom socjalnym, głównie 500+ na drugie i kolejne dziecko. Jednak 500 zł miało dwa lata temu inną wartość niż dziś.

   

Obecnie płacimy o 70 proc. więcej za masło niż rok temu, zdrożały wędliny, mięso, warzywa i owoce. I jak się okazuje, nie jest to wcale koniec podwyżek. W najbliższym czasie podrożeje woda, prąd, piwo, opłaty za parkowanie w dużych miastach mogą wzrosnąć do 9 złotych za godzinę, a także zostaną podniesione podatki lokalne.

Podwyżki rachunków za energię elektryczną wynikają z wprowadzeniem tzw. opłaty mocowej, która będzie doliczana do każdej faktury za prąd. Natomiast wzrost opłat za wodę będzie związany z wejściem w życie nowego prawa wodnego, właśnie podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jeśli zdrożeje prąd i woda, pociągnie to za sobą wzrost pozostałych cen, czyli na przykład artykułów spożywczych, kosmetyków i środków czystości.

   

Jakby tego było mało, mają być po raz kolejny podwyższone, nawet o 20 proc., i tak już bardzo wysokie składki OC. Czarno na białym widać, że 500+ nie jest tym, czym było. Na temat podwyższenia świadczeń na dzieci na razie brak danych. Wychodzi na to, że rząd jedną ręką daje rodzinom pieniądze z naszych podatków, a drugą je zabiera.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

4 thoughts on “Z 500+ zostanie zero? Drożyzna szaleje!

 • 16 sierpnia 2017 o 17:07
  Permalink

  A ci, kogo PIS oszukalo z 500+ (jedno dziecko w rodzinie) mają 500 zl mniej z wyharowanej ciężko wypłaty. Nikt o tym nie wspomniał????!!!

 • 18 sierpnia 2017 o 20:21
  Permalink

  Brawo pani Beato wiadomo nie od dziś że PIS pasie ciemnotę biedotę i nierobów paroma złotymi by mieć wyborców!

  • 29 sierpnia 2017 o 13:17
   Permalink

   MASZ RACJĘ

 • 31 sierpnia 2017 o 10:24
  Permalink

  No nie dziwmy sie, aby komus fac , nalezy komus odebrac, podniesc podatki , oplaty. Pis prowadzi typowo konsumpcyjny panstwa. Nosniki takie jak prad, gaz , woda to podstawy zycia ludzi. Bogatych i birdnych i naiwnych.

Komentarze są wyłączone.