58-latka zatrzymana. Nielegalnie produkowała w domu alkohol

Alkohol
Policja Biała Podlaska

Policjanci z Białej Podlaskiej odkryli, że pewna 58-latka posiadała w domu nielegalny alkohol i aparaturę do jego produkcji. Poza samym „zacierem” funkcjonariusze ujawnili również alkohol i papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

REKLAMA

Policjanci i funkcjonariusze z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej pojawili się na terenie jednej z posesji w gminie Kodeń w powiecie bialskim. Z informacji mundurowych wynikało, że 58-latka może produkować alkohol bez zezwolenia.

W czasie przeszukania znaleziono aparaturę służącą do produkcji alkoholu etylowego, kilkanaście litrów „zacieru” i gotowe produkty. 58-latka oświadczyła, że sprzęt służył jej jedynie na własny użytek.

REKLAMA

– Dodatkowo w trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili na posesji 17-litrów wódki oraz kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska.

– Pamiętajmy, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym narażamy się na utratę zdrowia, a nawet życia – przypominają policjanci.

REKLAMA

Podziel się: