6 osób nie żyje po ataku w szpitalu. Napastnik się zastrzelił

We wtorek ok. godziny 7 doszło do strzelaniny w czeskiej Ostrawie. Zdarzenie miało miejsce w szpitalu. Jest sześć ofiar śmiertelnych. Czeska policja udostępniła publicznie wizerunek sprawcy. Funkcjonariusze informują, że zwłoki napastnika zostały odnalezione.

   

Nie żyje sześć osób, a kilka zostało rannych. Napastnik strzelał z broni krótkiej, celując w głowę. Ewakuowano pacjentów oraz personel ze szpitala. Sprawca uciekł z miejsca zbrodni – podaje czeska policja.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania zbiega. Policyjny helikopter patrolował teren. Miejsce ataku zostało otoczone kordonem policji z karabinami maszynowymi i tarczami.

   

Napastnik poruszał się srebrnoszarym Renault Laguna z tablicami rejestracyjnymi o numerze 9T57401. „Sprawca jest niebezpieczny, prawdopodobnie uzbrojony, proszę nie próbować go powstrzymywać” – ostrzegała policja.

Po niespełna czterech godzinach od strzelaniny czeska policja poinformowała, że odnalazła poszukiwany pojazd, a w nim zwłoki napastnika, który miał zastrzelić się po popełnieniu zbrodni.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News