62-latek groził prezydent Warszawy, że ją zabije! Może spędzić 3 lata w więzieniu!

REKLAMA

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który w internecie publikował wpisy zawierające groźby wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak podaje rmf24.pl, podejrzany o grożenie śmiercią prezydent Warszawy został namierzony i zatrzymany przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji oraz z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej.

Jak się okazało, osobą, która groziła Gronkiewicz-Waltz, jest zamieszkały w Skarżysku-Kamiennej 62-latek. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zaczął publikować na jednym z portali społecznościowych groźby wobec prezydent stolicy po tym, jak wydała ona decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości.

REKLAMA

Mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej próbował ukryć sprzęt, z którego korzystał, dokonując wpisów. Policjanci odnaleźli komputer dopiero po przeszukaniu domu podejrzanego. Przeprowadzenie analizy dysków wykazało, że to nie był pierwszy przypadek, kiedy 62-latek publikował groźby w internecie. Kierował je nie tylko do prezydent Warszawy, ale również do innych osób, organizacji, a także koncernów medialnych.

Mężczyźnie zarzuca się „nielegalne wywieranie wpływu na czynności urzędowe”. Śledczy twierdzą, że chciał wymóc na prezydent Warszawy zmianę decyzji w sprawie marszu. Grożą mu 3 lata więzienia.

Z ujawnionych przez dziennikarzy RMF FM informacji wynika, że po otrzymaniu gróźb Hanna Gronkiewicz-Waltz starała się o ochronę.

REKLAMA

Udostępnij: