Ksiądz-pedofil z Australii skazany za przestępstwa pedofilskie po raz ósmy
fot. Pixabay

Były ksiądz został po raz ósmy skazany za przestępstwa pedofilskie! Ex-kapłan przebywa w więzieniu od 1994 roku, kiedy po raz pierwszy został skazany za seksualne wykorzystywanie nieletnich. W czerwcu tego roku 89-latek przyznał się do kolejnego zarzutu – napaści na nieletniego, do której doszło w latach 80. Wymiarowi sprawiedliwości znane są 72 ofiary księdza-pedofila. Do tej pory mężczyźnie przedstawiono już 192 zarzuty.

Gerald Ridsdale to jeden z najbardziej znanych pedofilów w Australii. Jak informuje australijski portal „ABC Ballarat” – wyrok byłego księdza został wczoraj po raz kolejny przedłużony. Mężczyzna przebywa już w celi od 1994 roku. Dzisiaj Ballarat Magistrates’ Court (tj. lokalny sąd) doliczył do kary Ridsdale’a kolejne 12 miesięcy pozbawienia wolności. Tym samym mężczyzna będzie mógł starać się o zwolnienie warunkowe dopiero w 2028 roku – na sześć lat przed zakończeniem wyroku.

Do ostatniego zarzutu Ridsdale przyznał się w czerwcu tego roku. Sprawa dotyczyła napaści seksualnej na nieletniego, której były ksiądz miał się dopuścić w latach 80. Ofiara zgłosiła się na policję w 2022 roku. Do molestowania dochodziło w St Brigid’s College w Horsham w latach 1988-1989.

„Czułem się tak, jakby wszystko wymknęło mi się spod kontroli. Stałem się bardzo agresywnym dzieckiem. Czuję, że straciłem przez to 10 lat mojego życia i wiem, że nigdy ich nie odzyskam” – napisała ofiara księdza-pedofila w oświadczeniu, które odczytano podczas rozprawy w australijskim sądzie.

Kolejny wyrok dla australijskiej bestii. Ksiądz-pedofil skazany za molestowanie nieletniego w latach 80.

Oskarżony nie pojawił się na rozprawie osobiście. Połączono się z nim zdalnie. Ridsdale leżał przykuty do łóżka w jednej z cel w więzieniu St John’s w Port Phillip.

Wydając wyrok sędzia Hugh Radford stwierdził, że Ridsdale cierpi na chroniczny ból – zanikają mu mięśnie, ma osłabione kończyny i niedługo zostanie objęty opieką paliatywną.

„Wiedziałeś, że to, co robisz, jest bardzo szkodliwe, ale nie znałeś granic ani nie miałeś poczucia umiaru” – powiedział sędzia Radford. „Kościół nie może uniknąć krytyki w obliczu braku działań… i ciągłego przenoszenia cię z parafii do parafii” – dodał.

Planowo Ridsdale zakończy karę więzienia w 2034 roku. Jeśli dożyje tego momentu, na wolność wyjdzie w wieku 100 lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę