Kobra
Pixabay.com

W stanie Chhattisgarh w środkowo-wschodniej części Indii doszło do niezwykłego zdarzenia. Zaledwie 8-letni chłopiec został zaatakowany przez jadowitą kobrę. Chcąc się od niej uwolnić, postanowił ją ugryźć. Gad nie przeżył.

O sprawie informuje „Daily Mail”. 8-latek o imieniu Deepak jest mieszkańcem wioski Pandarpadh. W pewnym momencie wokół jego ramienia owinęła się kobra, po czym go ugryzła. Chłopiec nie był w stanie zrzucić z siebie gada, który również nie dawał za wygraną.

8-latek postanowił odpowiedzieć tym samym i dwukrotnie ugryzł kobrę. Szybko okazało się, że dało mu to możliwość wygrania pojedynku. Kobra nie tylko odpuściła, ale także nie przeżyła ugryzienia przez chłopca.

– Wąż owinął się wokół ręki i ukąsił mnie. Bardzo bolało. Ponieważ gad nie drgnął, kiedy próbowałem go strząsnąć, dwa razy mocno go ugryzłem. Wszystko wydarzyło się w mgnieniu oka – relacjonował Deepak w rozmowie z indyjskim dziennikiem „The New Indian Express”.

– Deepak nie wykazywał żadnych objawów i szybko wyzdrowiał dzięki suchemu ugryzieniu, które następuje, gdy jadowity wąż gryzie, ale nie dochodzi do uwolnienia się jadu – wyjaśnił ekspert w wywiadzie dla „The New Indian Express”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę