Zuchwałego czynu dopuściła się 82-letnia kobieta, próbując przemycić do zakładu karnego w Łowiczu narkotyki. Zakazane substancje ukryła pod stanikiem, które dodatkowo obwiązała torebkami z mielonym pieprzem.

Całą sprawę przekazał mediom rzecznik prasowy łowickiego więzienia, Robert Stępniewski, który zdradził, że 82-latka planowała przekazać narkotyki swojemu synowi, który odsiaduje karę pozbawienia wolności. Po znalezieniu pakunku, dokładne badania wykazały, że w przemycanej substancji znalazły się śladowe ilości kannabinoidów, które uzyskuje się na przykład z konopi indyjskich.

Jak się okazuje, seniorka zaprezentowała niebywały spryt, próbując wnieść narkotyki na teren zakładu karnego. Substancje zostały przez nią obwiązane torebkami z pieprzem, aby pies, który wykrywa obecność zakazanych środków miał trudności z wykryciem ich u 82-latki.

Czujnością wykazali się jednak funkcjonariusze, którzy akurat znajdowali się w zakładzie podczas pełnienia służby. Dopiero podczas kontroli osobistej okazało się, że kobieta próbowała wnieść do więzienia narkotyki. Taki czyn powoduje, że może zostać postawiony jej zarzut posiadania środków odurzających, za co grozić jej może do trzech lat więzienia.

Pierwsze dochodzenie wykryło, że w ostatnim czasie nie była to pierwsza próba wniesienia narkotyków na teren więzienia w Łowiczu. Jakiś czas temu podobnego czynu dopuścił się.. mąż 82-latki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę