ShareInfo.plWiadomościBiały Dom reaguje. Trump i Nawrocki ponownie się skontaktują

Biały Dom reaguje. Trump i Nawrocki ponownie się skontaktują

Trump Nawrocki
Fot. Kancelaria Prezydenta Twitter

W środę Donald Trump odbędzie rozmowę telefoniczną z Karolem Nawrockim. Jej głównym tematem będzie naruszenie polskiej przestrzeni powietrznej, do którego doszło w godzinach nocnych z wtorku na środę.

REKLAMA

Informację tę w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdziła przedstawicielka Białego Domu. – Prezydent Trump i Biały Dom śledzą doniesienia z Polski. Prezydent Trump planuje porozmawiać z prezydentem Nawrockim jeszcze dziś – stwierdziła.

Cała sprawa odnosi się do wydarzeń z nocy z wtorku na środę, kiedy to rosyjskie drony wielokrotnie naruszyły polską przestrzeń powietrzną. Jak poinformował Donald Tusk, o godzinie 22:06 Wojsko Polskie dostało informację o rozpoczęciu zmasowanego ataku powietrznego ze strony Rosji na Ukrainę.

Szczegóły nalotu dronów

Do pierwszego naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej doszło około godziny 23:30, a do ostatniego w środę około 6:30. Premier wskazał, że szczegółowo odnotowano łącznie 19 takich incydentów, choć nie są to ostateczne dane.

Trzy z dronów, które stanowiły bezpośrednie zagrożenie, zostały zestrzelone przez polskie i sojusznicze lotnictwo – przekazał Tusk. Zastrzegł jednak, że dane te mogą ulec jeszcze zmianie. Ostatni dron zestrzelono o godzinie 6:45.

REKLAMA

Zobacz również:
REKLAMA
REKLAMA