Abp Jędraszewski: Walka o czyste środowisko jest sprzeczna z nauką Kościoła

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski stwierdził na antenie telewizji Republika, że walka o zachowanie czystego środowiska jest sprzeczna z nauką Kościoła katolickiego. Przy okazji ostro skrytykował młodą działaczkę ekologiczną Gretę Thunberg.

Hierarcha powiedział, że ekologizm jest „powrotem do Engelsa”, stanowi zaprzeczenie „wizji człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie”.

Czytaj także:  Sikorski: Kaczyński w rządzie będzie decydował o tym, komu założyć podsłuch

 – Naraz wszystko się kwestionuje, czyli faktycznie kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga – stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka – podkreślił abp Jędraszewski.

Czytaj także:  Prezydent Duda: Panujemy nad pandemią koronawirusa

Krytykując działalność proekologiczną Grety Thunberg, metropolita zauważył, że jest to „zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś, co się nam narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych”. Jak zaznaczył Jędraszewski, zachowanie proekologiczne jest „sprzeczne z Biblią, w której napisano »czyńcie sobie ziemię poddaną«, a »Adam panuje nad zwierzętami«”.

Czytaj także:  Pawłowicz: Wałęsa zatracił poczucie kompromitacji

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.