REKLAMA

Fot. Facebook.com/ArchKrakowska

– Próbuje się stosować perfidne metody nacisku obiecując pieniądze za to, abyśmy odeszli od bożego prawa i przyjęli to w imię tzw. tolerancji – powiedział w niedzielę na Jasnej Górze podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Jak wyjaśnił, uwłaszcza to godności człowieka.

REKLAMA

Hierarcha zaznaczył, że nie jest prawdziwe twierdzenie, iż „na godność trzeba sobie zasłużyć”, bo przynależy ona każdemu już od chwili poczęcia.

– Nie możemy sobie pozwolić na wydarcie poczucia naszej osobowej godności jako człowieka. Tak samo, jak nie możemy zgodzić się na to, by próbowano wprowadzić do nas postawy, na którą wielokrotnie się skarżył Jan Paweł II – życia tak, jakby Pana Boga nie było, życia zatroskanego tylko o to, żeby mieć jak najwięcej – mówił abp Jędraszewski.

REKLAMA

– Nie możemy zgodzić się na to, że chcą deprawować nasze dzieci i młodzież począwszy już od przedszkoli, wprowadzając tego rodzaju nauczanie, które pozbawia je – dzieci już, małe – tak wzruszających starszych ludzi czystości, niewinności, naturalnej dobroci – oświadczył metropolita krakowski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA