Abp Leszek Sławoj Głódź na pasterce skrytykował opozycję i wziął w obronę ks. Henryka Jankowskiego!

W kazaniu wygłoszonym w czasie pasterki przez metropolitę gdańskiego abpa Sławoja Leszka Głodzia nie zabrakło odniesień do polityki oraz do komentowanych ostatnio w mediach skandali pedofilskich w Kościele. Arcybiskup skrytykował polityków opozycji, oskarżając ich o „publiczny nihilizm” i prowadzenie działalności destrukcyjnej. Wziął jednocześnie w obronę ks. Henryka Jankowskiego, który pośmiertnie jest oskarżany o molestowanie seksualne nieletnich.

   

Hierarcha zaapelował do wiernych, by modlili się wytrwale o „polskie dziś” oraz o „ład polskich serc”. „Niech to będzie także modlitwa o (…) odbudowę polskiej wspólnoty wspartej o stabilny fundament naszej narodowej tożsamości religijnej i kulturowej, nieskażonej manipulacjami pamięci historycznej. O akceptację i wspieranie decyzji i rozstrzygnięć, które niosą dobra i konkretną pomoc, m.in. rodzinom. O wykorzenienie z polskiego życia publicznego nihilizmu. Tego jałowego »nie bo nie«, dyktowanego politycznym egoizmem i destrukcją społecznej wrażliwości”, skomentował abp Głódź działania partii opozycyjnych.

W swojej homilii nawiązał też do doniesień medialnych na temat ks. Henryka Jankowskiego, którego o pedofilię oskarżają osoby przed laty przez niego molestowane seksualnie. Tych, którzy formułują wobec nieżyjącego kapelana „Solidarności” tego rodzaju zarzuty, abp Głódź określił jako „środowisko wrogie Kościołowi”.

   

„Przełamuję się opłatkiem się z kapłanami naszej gdańskiej archidiecezji wszystkich stopni i kościelnych godności (…) Dziękuję za waszą ofiarną posługę w służbie Chrystusa. Za waszą kapłańską charyzmę (…) Także za wasz hart ducha, kiedy wasza godność kapłańska – zarówno żyjących, jak i zmarłych – przez środowiska wrogie Kościołowi stawiana jest pod pręgierzem oskarżeń, zarzutów, pomówień. Na wyrost, na oślep, dla medialnego efektu”, powiedział metropolita gdański, nawiązując do sprawy ks. Jankowskiego.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News