– Prezydent jest i chce pozostać podczas kampanii wyborczej bezstronny – powiedział rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski spytany o użycie zdjęć prezydenta przez kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na ich banerach wyborczych.  Rzecznik oświadczył, że prezydent nie zaangażował się w kampanię wyborczą partii rządzącej. –  W żadnym wypadku. Nie mam wiedzy, aby ktokolwiek zgłaszał się do nas z prośbą o zgodę na wykorzystanie zdjęć prezydenta w takim celu – podkreślił Spychalski.

Zdjęciami prezydenta posłużyli się posłanka Izabela Kloc oraz eurodeputowany PiS Bolesław Piecha, startujący do europarlamentu ze Śląska. Na grafikach opatrzonych komunikatem, że jest to materiał Komitetu Wyborczego PiS zostały umieszczone fotografie prezydenta z poparciem dla kandydatów.

„Droga Izo! Trzymam kciuki za powodzenie w Twojej kampanii. Należy Ci się mandat. Popieram z całego serca. Andrzej Duda”, takie hasło znalazło się na grafice wyborczej, którą Kloc zamieściła w mediach społecznościowych. Gdy portal Wirtualna Polska próbował uzyskać informację, czy posłanka PiS miała zgodę na użycie wizerunku prezydenta, jej asystentka poinformowała, że „nie ma w tym nic dziwnego”.

Z kolei w materiale propagandowym Piechy umieszczona została fotografia Andrzeja Dudy z byłym ministrem zdrowia oraz napis: „Popieram. Andrzej Duda”.  Europoseł PiS, po tym, jak sprawa ujrzała światło dzienne, usunął grafikę ze swojego profilu na Facebooku. Przyznał, że było to „oczywiście nadużycie”. Winą obarczył jednak grafika.

 

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę