Afera KNF: Jeśli prezydent będzie wezwany, stawi się na każde przesłuchanie!

Afera KNF głośno odbiła się echem w mediach. Na jaw ciągle wychodzą nowe fakty. Ostatnio Roman Giertych, pełnomocnik szefa banku, zapowiedział, że przesłuchany powinien być prezydent Andrzej Duda. W dzisiejszym wywiadzie dla Radia Zet Andrzej Dera, minister z Kancelarii Prezydenta, zapowiedział, że jeśli tylko będzie taka konieczność, prezydent stawi się na każde przesłuchanie. – Jeśli prokuratura uzna, nie pan Giertych, że trzeba przesłuchać pana prezydenta, to prezydent na pewno się stawi przed każdym prokuratorem, przed każdym sędzią, bo jest obywatelem tego kraju – powiedział.

Czytaj także:  Mazurek o Hołowni: Chłopczyk z TVN jedzie w stronę śmieszności

Dziennikarka zapytała także, czy prezydent w dalszym ciągu posiada zaufanie do swojego przedstawiciela w KNF, Zdzisława Sokala. Andrzej Dera odpowiedział, że w tej kwestii nic się nie zmieniło i prezydent dalej ufa swojemu przedstawicielowi.

Roman Giertych zapowiedział, że w poniedziałek do prokuratury mają trafić kolejne taśmy, które mają potwierdzać, że przedstawiciele urzędu państwowego potwierdzają, że wiedzą o tzw. „Planie Zdzisława”.