REKLAMA

Fot.Facebook.com/2210089192584468

Światło dzienne ujrzały kolejne maile pochodzące ze skrzynki szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Tym razem korespondencja wskazuje na to, że nieformalny doradca premiera Mariusz Chłopik wysyłał instrukcje do prezesa TVP Jacka Kurskiego i ówczesnego redaktora naczelnego „Wiadomości” Jarosława Olechowskiego. Chłopik zwrócił się do nich o zaatakowanie w TVP sędziego Przemysława Kurzawy, który wydał niekorzystny wyrok dla Morawieckiego.

REKLAMA

Do maili dołączone zostały przykładowe kierunki ataków, jakie TVP w swoich programach mogłaby wykorzystać. W kolejnych dniach telewizja prorządowa emitowała niekorzystne materiały na temat sędziego, a już w dniu wysłania maila w „Wiadomościach” TVP pojawił się materiał o Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, powtarzający wątki wskazane przez Mariusza Chłopika.

„Nie kojarzę takiego maila. Albo wpadł do spamu albo to po prostu fejk”, skomentował upublicznienia korespondencji Jarosław Olechowski.

REKLAMA

Sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie został zaatakowany w TVP z powodu orzeczenia z 26 września 2018 roku, w myśl którego Mateusz Morawiecki musiał sprostować swoją wypowiedź o braku inwestycji infrastrukturalnych za rządów PO i PSL. Premier niezgodnie z prawdą stwierdził, że PiS w ciągu jednego do półtora roku wydawało więcej pieniędzy na drogi lokalne niż za czasów rządów poprzedniej ekipy rządzącej przez osiem lat.

Sprawa była głośna ze względu na trwającą w tym czasie kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi, a szef rządu był zmuszony wyrokiem sądu do opublikowania przeprosin i sprostowania w ciągu 48 godz. na antenie telewizji TVP i TVN przed głównymi wydaniami „Wiadomości” i „Faktów”.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA