Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości uderza w PiS! Sensacyjny spadek notowań partii Kaczyńskiego!

22 sierpnia – a więc już po publikacji portalu Onet o „farmie trolli” w Ministerstwie Sprawiedliwości – pracownia Kantar przeprowadziła sondaż telefoniczny dla „Faktów” TVN i TVN24. PiS zanotowało w nim spadek poparcia aż o 5 pkt. proc., wzrosły za to notowania Koalicji Obywatelskiej.

   

Obecnie PiS cieszy się poparciem 39 proc. respondentów, podczas gdy w badaniu przeprowadzonym 13 sierpnia było to 44 proc.

Koalicja Obywatelska – a więc PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni – weszłaby do sejmu z poparciem 30 proc. uczestników sondażu, co oznacza wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu z badaniem wcześniejszym.

   

Na Lewicę, w skład której wchodzą SLD, Wiosna i Razem, głos oddałoby, tak jak poprzednio, 11 proc. respondentów ośrodka. Wzrosły natomiast notowania Koalicji Polskiej, tworzonej przez PSL i ruch Kukiz’15 oraz Konfederacji z udziałem Korwina i Ruchu Narodowego. Obie formacje uzyskały 6 proc. poparcia, a wzrost ich notowań wyniósł odpowiednio 2 i 1 pkt. proc.

Według przeliczeń zamieszczonych na stronie https://icon.cat/util/elections/OXmYiFAsqK, zgodnie z metodą D’Hondta  PiS w nowym sejmie miałby 195 mandatów, Koalicja Obywatelska – 150, Lewica –55, Koalicja Polska i Konfederacja po 30 mandatów.

   

Jak poinformował TVN24, 3 proc. badanych było niezdecydowanych, na którą z formacji odda swój głos, zaś 4 proc. odmówiło odpowiedzi na to pytanie.

Sondaż został zrealizowany na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1012 osób w wieku powyżej 18 lat.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News