Afera z Natalią Oreiro! „Nasz Dziennik” Rydzyka atakuje Kurskiego za promowanie LGBT!

Urugwajska piosenkarka, aktorka i projektantka mody Natalia Oreiro była jedną z największych gwiazd, które wystąpiły na zorganizowanym przez TVP w Zakopanem „Sylwestrze Marzeń z Dwójką”. Jej obecność na imprezie telewizji publicznej wywołała jednak oburzenie mediów prawicowych i narodowych. Oreiro jest bowiem od wielu lat aktywistką ruchów LGBT i wspiera zawieranie małżeństw przez osoby tej samej płci.

Utworzony i propagowany przez o. Tadeusza Rydzyka „Nasz Dziennik” zaatakował w czwartek telewizję publiczną i określił zaproszenie Oreiro i jej udział w „Sylwestrze Marzeń” jako „fałsz w misji TVP”.

Czytaj także:  Ludzie znów wykupują papier toaletowy i makaron! Powtórka z rozrywki?

Gazeta podkreśliła, że latynoska piosenkarka jest zwolenniczką legalizacji prawnej związków homoseksualnych i promotorką ruchu LGBT. W artykule przypomniano również, że w zeszłym roku Oreiro, promując w Rosji swój utwór „United by Love”, wystąpiła w audycji radiowej „w koszulce z flagą totalitarnego ruchu LGBT”.

Czytaj także:  Wildstein o sprawie Giertycha: Platforma już wie, że jej machlojki mogą wyjść na jaw

Działaczka pro-life Magdalena Korzekwa-Kaliszuk w wypowiedzi dla „ND” stwierdziła, że oczekiwanie wobec mediów publicznych jest takie, by promowały za publiczne pieniądze gwiazdy, które nie tylko odnoszą sukcesy, ale „jasno stają po stronie wartości”.

 „Nasz Dziennik” zwrócił się do TVP o wyjaśnienie „motywów zaproszenia zaangażowanej ideologicznie artystki”. W odpowiedzi telewizja publiczna stwierdziła, że zapraszając gwiazdy, „kieruje się tylko i wyłącznie ich dorobkiem artystycznym i popularnością, a nie ich poglądami”.

Czytaj także:  Zmiana czasu na zimowy. Nie zapomnij o przestawieniu zegarka