W walkę o głosy dla Andrzeja Dudy włączyła się także jego małżonka. Agata Kornhauser-Duda została sfotografowana, jak buduje z cegieł „Polskę naszych marzeń”.

Zdjęcie zrobiono podczas poniedziałkowej wizyty Pierwszej Damy w Wejherowie. Małżonka prezydenta Dudy odbyła tam szereg spotkań. Najciekawiej jednak zrobiło się wtedy, gdy Agata Kornhauser-Duda, ubrana w sukienkę, czerwony żakiet i szpilki, przystąpiła do murowania. W kadrze widać małżonkę prezydenta w trakcie układania cegieł. Obok niej stoi trzech budowlańców – dwaj z nich trzymają kielnie, a jeden nie robi nic, więc być może nadzoruje pracę.

Fotografię z tego wydarzenia uznano za na tyle ważną, że znalazła się ona na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. „Małżonka prezydenta osobiście przekonała się, że wznoszenie muru z cegły jest wymagającym zajęciem”, napisano pod zdjęciem na stronie KPRM.

Wizerunek Pierwszej Damy na budowie opublikowano także na profilu „PiS Małopolska” na Twitterze. „Razem zbudujemy Polskę Naszych Marzeń”, podpisano fotografię.

Ze strony KPRM zniknął później przytoczony powyżej fragment tekstu. Natomiast z Twittera małopolskich struktur PiS usunięto cały wpis ze zdjęciem. Być może dlatego, że internauci zaczęli kpić z aktywności Pierwszej Damy i uznali fotografię za świetny materiał do tworzenia memów.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę