Akcja ratownicza nad Jeziorem Serbsko! Widziano spadający samolot!

REKLAMA

Według świadków wczoraj w godzinach wieczornych do Jeziora Serbsko spadł mały samolot. Informują, że widzieli ogień oraz słyszeli głośny huk. Zgłosili to odpowiednim służbom. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się i trwała aż do późnych godzin wieczornych. Do zdarzenia doszło blisko miejscowości Nowęciny, koło Łeby.

Radio Gdańsk poinformowało, że samolot SAR powrócił do bazy o północy, jednak służby niczego nie znalazły. Nie podjęto jeszcze decyzji o tym, czy akcja będzie zakończona.

Świadkowie późnym wieczorem poinformowali SAR o tym, że zauważyli ogień i usłyszeli głośny huk. Po tym zgłoszeniu służby od razu zostały wysłane do działania. – Potwierdzam zgłoszenie, nie potwierdzam zdarzenia. Na numer alarmowy zadzwoniła osoba, która widziała spadający obiekt, który przed upadkiem na ziemię miał się zapalić – poinformowała Magdalena Zielke z policji w Lęborku dla gazety „Dziennik Bałtycki”.

REKLAMA

Poszukiwania trwały zarówno na lądzie, jak i pod wodą. Policja przesłuchuje osoby, które mogły być świadkami zdarzenia i mogłyby udzielić jakiejkolwiek informacji. Teren od jeziora Sarbsko po latarnię Stilo został przeszukany.

Podziel się: