W niedzielę na profilu Strajku Kobiet na Facebooku zostało opublikowane zdjęcie, przedstawiające krzyż na Giewoncie z zawieszonym na nim transparentem z napisem „Przemoc domowa to nie tradycja” oraz z symbolem ruchu – czerwoną błyskawicą.

„Giewont zdobyty! #wydupcać z przemocą! #strajkwszystkich Ogólnopolski Strajk Kobiet”, poinformowano w tekście na FB. Uczestniczki akcji, będącej kolejną odsłoną protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji eugenicznej, dodały, że po zawieszeniu i po zrobieniu zdjęcia banner został od razu usunięty z krzyża.

Na zawieszenie na krzyżu na Giewoncie czerwonej błyskawicy zareagował Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor.

„Z profilu #StrajkKobiet z podpisem: »Giewont zdobyty. #jesteśmywszędzie«. Widzimy, że w dalszym ciągu symbole ważne dla katolików są bezczeszczone przez skrajną lewicę spod znaku pioruna”, napisali członkowie Fidei Defensor na Twitterze. Zapowiedzieli jednocześnie, że w poniedziałek prawnicy organizacji  złożą do prokuratury zawiadomienie o naruszeniu art. 196 KK, dotyczącego obrażania uczuć religijnych i znieważania przedmiotów i miejsc kultu religijnego.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę