Alarmy bombowe w Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach, Szczecinie i Lublinie. Z galerii handlowych ewakuowano tysiące ludzi!

Seria alarmów bombowych wymusiła konieczność ewakuowania tysięcy ludzi z galerii handlowych w Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu,  i Lublinie. Obecnie w żadnej z placówek nie potwierdzono informacji o ładunkach wybuchowych.

W stolicy alarm bombowy został ogłoszony w CH Atrium Promenada. Jak informuje „Super Express”, do galerii handlowej wysłano e-maila z groźbą, że może dojść do eksplozji, gdyż podłożono ładunek wybuchowy. Dyrekcja placówki natychmiast zarządziła ewakuację, która objęła około 2 tysiące osób.

Jak ujawnił tabloidowi nadkomisarz Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze mają informacje, że podobne pogróżki mogły otrzymać również inne galerie handlowe na terenie Warszawy.

– Prawdopodobnie są to fałszywe alarmy, ale naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa, więc sprawdzamy dokładnie wszystkie zgłoszenia – mówi Florczak w rozmowie z „Super Expressem”.

Czytaj także:  Bielan: Nasze wewnętrzne sondaże pokazują zdecydowaną przewagę prezydenta Dudy

W Bydgoszczy z kolei ewakuowano klientów i personel galerii Focus Mall, Galerii Pomorskiej i Zielonych Arkad.

Ewakuację przeprowadzono także w centrach handlowych w Lublinie. Chodzi o VIVO (dawne Tarasy Zamkowe), Felicity Lublin oraz Outlet Center.

– Wszystko wskazuje na to, że adresatów było wielu, także w innych miejscach w Polsce. Mail poszedł kaskadowo – ujawnił w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” Andrzej Fijołek z Komedy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

AKTUALIZAJCA: Około północy zakończyły się działania w Galerii Pomorskiej. CH Focus i CH Rondo ponownie otwarte….

Opublikowany przez Bydgoszcz 998 Piątek, 14 lutego 2020

Komentarze