– Proszę pamiętać, że zderzenie z PiS-em jest dzisiaj niezwykle trudne, dlatego że PiS ma bardzo skonsolidowany elektorat i PiS wygrywa, przeważa w sensie organizacji, pieniędzy, struktury – powiedział Aleksander Kwaśniewski w TVN 24, zapytany o szanse opozycji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– To najbogatsza, najsilniejsza partia w Polsce. Taką przewagę ostatnio w historii miał tylko PZPR – stwierdził były prezydent w „Rozmowie Piaseckiego”, oceniając pozycję PiS-u na scenie politycznej.

Kwaśniewski zaznaczył jednocześnie, że „bardzo wspierał” inicjatywę zjednoczenia opozycji.

– Uważam, że w ogóle to jedno z ważniejszych wydarzeń na polskiej scenie politycznej, że Koalicja Europejska powstała, że Grzegorz Schetyna tak istotnie się posunął, oddał bardzo wiele i mam nadzieję, że efekt tego będzie dobry – oznajmił były prezydent.

Zdaniem Kwaśniewskiego nie wiadomo jednak, czy zjednoczenie takich partii jak PO, SLD, PSL, Nowoczesna i Zieloni pod szyldem Koalicji Europejskiej będzie trwałe

– Uważam, że bardzo dobry wynik będzie koalicję cementować, wynik dobry czy remisowy będzie dawał szanse na przetrwanie, choć będzie już wywoływał dyskusję. Wszystko poniżej remisu będzie oczywiście tworzyło wewnętrzne napięcia – przewiduje Kwaśniewski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę