Zbigniew Boniek ostro do Janusza Kowalskiego z Suwerennej Polski
fot. Roger Gor / Adrian Grycuk | Wikimedia Commons

O Zbigniewie Bońku można powiedzieć wiele, ale z pewnością nie to, że lubi gryźć się w język. Były prezes PZPN i wybitny polski piłkarz znów to potwierdził, wbijając potężną „szpilę” posłowi Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry – Januszowi Kowalskiemu. Zaczęło się, kiedy Kowalski wrzucił na Twittera selfie ze swoją starą podstawówką w tle. Boniek był bezwzględny!

Już w czasie swojej piłkarskiej kariery Zbigniew Boniek zasłynął ze swojej bezpośredniości. Kiedy coś mu nie pasuje lub chce wyrazić swoje zdanie, po prostu to mówi. Z biegiem lat ta cecha nie zniknęła, a wręcz urosła w siłę – zwłaszcza podczas 9-letniej kadencji Bońka na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od tamtego czasu jednym z głównych kanałów przekazu „Zibiego” stał się Twitter. Jego konto obserwuje tam 1,2 mln osób i z pewnością nie żałują.

Zbigniew Boniek nie miał litości dla Janusza Kowalskiego. Ten tweet zobaczyło ponad 700 tys. osób!

Wszyscy ci ludzie zobaczyli w niedzielę rano mocną ripostę Bońka w kierunku posła Suwerennej Polski, Janusza Kowalskiego.

Były prezes PZPN-u odniósł się do nagrania, które Kowalski wrzucił w niedzielę rano na swoje konto na Twitterze. „Punktualnie 7.00 w Opolu nad Odrą. Za mną moje ukochane Zaodrze i moja podstawówka – Szkoła Podstawowa nr 8” – podpisał nagranie poseł Suwerennej Polski i wiceminister rolnictwa.

Zbigniew Bonie zacytował jego tweeta, wbijając politykowi potężną „szpilę”! „To była jedyna szkoła pana, panie pośle?” – napisał Boniek, po czym dodał: „Wzajemnie miłej niedzieli”.

Na razie nie doczekaliśmy się odpowiedzi ze strony posła Kowalskiego. Od momentu wrzucenia tweeta przez Bońka, jego ciętą ripostę zobaczyło ponad 700 tys. użytkowników platformy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę