Allegro usunęło licytację obiadu z Bąkiewiczem

Fot. Twitter.com/RBakiewicz

Koszt przygotowania tegorocznego „Marszu Niepodległości” wyniósł 350 tys. zł. Stowarzyszenie, które organizowało wydarzenie, chce zebrać taką kwotę, ale już wcześniej PayPal zablokował jej konto.

REKLAMA

Zorganizowano zbiórkę, a znane osoby wspierające inicjatywę podarowały przedmioty, które można wylicytować. Jedną z atrakcji – poza zwiedzaniem Sejmu i wypiciem kawy z Robertem Winnickim (aktualnie wyceniane na 3,1 tys. zł) czy możliwością przyodziania koszulki z autografem Mariusza Pudzianowskiego (255 zł) – był obiad z prezesem stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Robertem Bąkiewiczem.

„Masz wiele pytań do człowieka, który bierze odpowiedzialność za organizację Marszu Niepodległości i losy Polski? Zatem ta aukcja na rzecz spłaty wszystkich kosztów organizacji Marszu Niepodległości 2021 jest właśnie dla Ciebie. Zwycięzca aukcji zje obiad z Robertem Bąkiewiczem i spędzi z nim kilka godzin na wspólnej rozmowie o Polsce”, reklamowali organizatorzy.

REKLAMA

REKLAMA

Jednak serwis aukcyjny Allegro zadecydował o usunięciu oferty. „Allegro usunęło licytację obiadu z Robertem Bąkiewiczem ze swojego serwisu, dochód miał iść na wsparcie #MarszNiepodległości. Przyczyna jak zawsze w takich przypadkach, enigmatyczna. Może rzecznik poda konkretnej punkt regulaminu?”, czytamy na Twitterze stowarzyszenia.

„Już wiem z czego wynika zamieszanie”, napisał rzecznik Allegro, próbując wyjaśnić sytuację. „Tego typu aukcje należy wystawiać jako charytatywne” dodał i podał link, który ma pomóc w odpowiednim wystawieniu obiadu z Bąkiewiczem.

Udostępnij: