Nowa ambasador Stanów Zjednoczonych przebywa w Polsce od sierpnia. Jest nią Georgette Mosbacher, która była amerykańską przedsiębiorczynią. Od 1992 roku była szefową swojej własnej firmy. Georgett była także naczelną w firmie, która zajmowała się produkcją kosmetyków. W 2016 roku została członkiem Amerykańskiej Komisji Doradczej ds. Dyplomacji Publicznej.

Na stanowisko Ambasador została desygnowana przez Waszyngton 23 sierpnia. W jednym z wywiadów pytana o wizy dla Polaków, powiedziała, że jest to dla niej jeden z priorytetów. – Chcę zniesienia wiz w ciągu 12-18 miesięcy – zadeklarowała ambasador. To bardzo ważna i konkretna deklaracja z jej strony.

Ambasador sama o sobie mówi, że jest pracowita, ambitna i nie lubi przegrywać. Zawsze plan działania składa w całość, aby osiągnąć to co założyła. – Uważam, że Polacy na to zasługują. Są wspaniałymi sojusznikami, dzielimy te same wartości i potrzebujemy to zrealizować – mówiła ambasador. Jako cel postawiła sobie zniesie wiz przed końcem jej kadencji, ma nadzieję jednak, że uda się to zrobić wcześniej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę