Platforma Netflix swoją popularnością przenika praktycznie wszędzie. W przyszłym roku światło dzienne ujrzeć ma VatiVision, czyli jego chrześcijański odpowiednik, nazywany przez wielu ekspertów ,,watykańskim Netflixem”.

Według najnowszych doniesień, platforma VatiVision ma zostać uruchomiona w pierwszej połowie 2020 roku. Swoim działaniem będzie bardzo mocno zbliżona do swojego popularniejszego odpowiednika – będzie funkcjonowała na zasadzie ,,streamingu na życzenie”. Wierni będą mogli oglądać seriale, a także filmy fabularne i dokumentalne, rzecz jasna obracające się w tematyce chrześcijańskiej.

Dyrektor VatiVision, Luca Tomassini powiedział, że jest to dla niego powód do wielkiej dumy, że tego typu platforma zostanie uruchomiona. Według niego, treści będą przekazywane do grupy docelowej, która do tej pory była mocno zaniedbywana. Docelowo proponowane treści mają docierać nawet do 1,3 mld katolików na całym świecie, zaś głównym celem inwestycji jest osiągnięcie znaczących wyników pod kątem jakości materiałów i dystrybucji na skalę światową.

Odpowiedzialna za stworzenie ,,watykańskiego Netflixa” jest włoska spółka medialna Officina de la Comunicazione, która na co dzień współpracuje na wielu płaszczyznach z Watykanem. Ponadto jednym z producentów będzie firma Vetrya, czyli jeden z liderów na rynku komunikacji internetowej we Włoszech.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę