Ameryka nie odpuszcza – kolejne sankcje wobec Rosji. Dostało się biznesmenom!

REKLAMA

Dziś Departament Stanu USA poinformował o objęciu sankcjami 24 rosyjskich biznesmenów i urzędników. Na czarną listę trafiły także firmy.

Wpisano na nią m.in. Aleksieja Millera – prezesa koncernu gazowego Gazprom, Andrieja Kostina – prezesa banku WTB (VTB), Wiktora Zołotowa – dowódcę Gwardii Narodowej (Rosgwardii), oraz znaczących przedsiębiorców – Olega Deripaskę, Kiriła Szamanowa, Wiktora Wekselberga, Sulejmana Kerimowa.

W kontekście tych kolejnych sankcji Steve Mnuchin minister finansów USA stwierdził, że – „Rząd Rosji prowadzi szkodliwe działania na świecie, m.in. okupując Krym, inicjując przemoc na wschodniej Ukrainie”.

REKLAMA

Dodał także, że – „Rosja wspiera materialnie i zbrojnie wspiera reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada, który bombarduje własnych obywateli, próbuje podkopać zachodnie demokracje i prowadzi szkodliwe działania w cyberprzestrzeni”.

Zgodnie z nowymi przepisami antyrosyjskimi, objęci ograniczeniami nie będą mogły realizować interesów z obywatelami USA. Poza tym w Ameryce zamrożone będą ich aktywa.

Jest to pokłosie dyplomatycznego konfliktu europejsko-amerykańskiego z Rosją jaki zrodziła próba zabicia byłego szpiega Siergieja Skripala i jego córki Julii 4 marca w Sailsbury.

REKLAMA

Jest to od czasów zimnej wojny największy polityczny konflikt pomiędzy Rosją a Wielką Brytanią.

Podziel się: