Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz udzielił wywiadu związanej z PiS Telewizji Republika. W ostrych słowach skrytykował w nim szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Andruszkiewicz podkreślił, że wymyślone przez Owsiaka hasło „Róbta, co chceta” niszczy najważniejsze wartości dla Polaków.

– To hasło narobiło wiele złego w Polsce. Mówić do młodych ludzi „Róbta, co chceta”, tzn. nie miejcie żadnych wartości wyższych tj. patriotyzm, wiara w Boga, porządek, dyscyplina, szacunek wobec starszych – zauważył Andruszkiewicz.

Według wiceministra  Owsiak swoim hasłem uderza w „cywilizację łacińską, która w Polsce zawsze, od lat, wieków, od tysiąca lat funkcjonowała”. Szef WOŚP chce w ten sposób pozbawić Polskę dziedzictwa religijnego i kulturowego.

– My, jako młodzi ludzie zawsze byliśmy w Polsce wychowywani po pierwsze, że należy się szacunek do naszych wartości, historii, warto posłuchać starszych osób – bo są często mądrzejsze od nas, są bardziej doświadczone, że należy czerpać garściami z wielkiego 1000-letniego dziedzictwa państwa Polskiego no i jednak nie „Róbta, co chceta” tylko pracujcie i działajcie tak, aby przysłużyć się i Polsce, ale również swojej rodzinie, żeby rodzice byli z ciebie dumni, żebyś kiedyś był ojcem, matką etc. takie były zawsze w Polsce wartości na tym budowaliśmy swoją siłę – zauważył.

– Rzucanie do młodych „Róbta, co chceta”, czyli nie róbcie nic de facto, to jest postawienie wszystkiego na głowie, to jest uderzenie w cały klucz cywilizacji łacińskiej, która. w Polsce zawsze, od lat, wieków, od tysiąca lat funkcjonowała – podkreślił Andruszkiewicz w telewizji Republika.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę