REKLAMA

REKLAMA

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował we wtorek na Twitterze, że spotkał się z ukraińskim ambasadorem Andriejem Deszczycą. Rozmowa dotyczyła podpisanej niedawno przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN oraz konieczności utrzymania dobrych stosunków z Ukrainą, której wymaga polska racja stanu.

Komentując wejście w życie znowelizowanej ustawy o IPN, ambasador podkreślił, że bardzo ona pogorszyła relacje polsko-ukraińskie. – Ta ustawa stworzyła nastroje antypolskie, bo została odebrana na Ukrainie dość ostro. Staramy się, żeby tych nastrojów nie było – stwierdził Deszczyca po spotkaniu z szefem PO.

REKLAMA

Na informację o spotkaniu Schetyny z ambasadorem Ukrainy z oburzeniem zareagował poseł koła Wolni i Solidarni Adam Andruszkiewicz. Polityk uznał, że lider Platformy Obywatelskiej „prowadzi oddzielną polityki zagraniczną od rządu RP”. Zdaniem posła jest to niedopuszczalne tym bardziej, że Grzegorz Schetyna pełni obecnie funkcję przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych.

„Czy to normalne, że szef komisji spraw zagranicznych Sejmu RP i jednocześnie przewodniczący opozycji totalnej, prowadzi własną, oddzielną, politykę zagraniczną od rządu RP? To rozgrywanie własnej Ojczyzny. G. Schetyna powinien stracić funkcję szefa komisji spraw zagranicznych!”, napisał na Twitterze Andruszkiewicz.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA