Andrzej Bargiel – człowiek gór, polski himalaista, biegacz wysokogórski i narciarz wysokogórski. Podjął się zjechania z K2 na nartach!

– Jestem trzykrotnym mistrzem Polski w skialpiniźmie, trzecim w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus oraz pierwszym Polakiem, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka. Ustanowiłem rekordowy czas wejścia na szczyt Manaslu i jako drugi człowiek w historii zjechałem z tego szczytu na nartach do bazy. W 2015 r. jako pierwszy człowiek na świecie zjechałem na nartach z osławionego szczytu Broad Peak, a w kolejnym roku po tym wyczynie pobiłem o 12 dni rekord ustanowiony w 1999 r. przez Denisa Urubko i Andreja Mołotowa w zdobyciu pięciu siedmiotysięczników położonych na terenie byłego ZSRR tzw. Śnieżnej Pantery – można przeczytać na jego blogu. Człowiek, z którego Polska może być dumna.

Rok temu Andrzej Bargiel rozpoczął swój kolejny projekt  Sunt Leones K2 Ski Challenge, który zakłada zjechanie na nartach z drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi – K2. Niebezpieczne warunki pogodowe uniemożliwiły zdobycie szczytu. W tym roku 15 czerwca wrócił pod K2, aby dokończyć projekt. Dziś wyruszył do ataku szczytowego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na szczycie stanie 21 lipca, a następnie zjedzie z samego wierzchołka na nartach. Trzymamy kciuki!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna