„Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory na Prezydenta RP, na kogo oddałaby Pani/oddałby Pan głos?”. Takie pytanie postawiła ankietowanym pracownia SW Research.

Okazało się, że nadal bezkonkurencyjny pozostaje Andrzej Duda. Na urzędującego prezydenta zagłosowałoby aż 57 proc. respondentów zdecydowanych wziąć udział w wyborach. Oznacza to spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem SW Research.

Na drugim miejscu z poparciem wynoszącym 11 proc. znalazło się jednocześnie dwoje kandydatów – kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska (wzrost o 2 pkt proc.) oraz kandydat PSL Władysław Kosiniak- Kamysz (wzrost o 1 punkt).

Czwarte miejsce z poparciem 9 proc. badanych przypadło Szymonowi Hołowni (wzrost o 1 punkt). Dalej w zestawieniu znalazł się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, na którego zamierza  zagłosować 6 proc. badanych (spadek o 2 punkty). Poparcie dla kandydata Lewicy Roberta Biedronia nie zmieniło się i nadal wynosi 5 proc. Z kolei na Marka Jakubiaka zamierza głosować 1 proc. respondentów.

Deklarowana przez respondentów SW Research frekwencja wyniosła 37 proc. Sondaż odnosi się do tradycyjnej formy wyborów, czyli bezpośredniego głosowania w lokalach wyborczych.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę