Andrzej Duda bezkonkurencyjny. Kandydatka KO walczy o drugie miejsce z liderem PSL

„Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory na Prezydenta RP, na kogo oddałaby Pani/oddałby Pan głos?”. Takie pytanie postawiła ankietowanym pracownia SW Research.

Okazało się, że nadal bezkonkurencyjny pozostaje Andrzej Duda. Na urzędującego prezydenta zagłosowałoby aż 57 proc. respondentów zdecydowanych wziąć udział w wyborach. Oznacza to spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem SW Research.

Na drugim miejscu z poparciem wynoszącym 11 proc. znalazło się jednocześnie dwoje kandydatów – kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska (wzrost o 2 pkt proc.) oraz kandydat PSL Władysław Kosiniak- Kamysz (wzrost o 1 punkt).

Czwarte miejsce z poparciem 9 proc. badanych przypadło Szymonowi Hołowni (wzrost o 1 punkt). Dalej w zestawieniu znalazł się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, na którego zamierza  zagłosować 6 proc. badanych (spadek o 2 punkty). Poparcie dla kandydata Lewicy Roberta Biedronia nie zmieniło się i nadal wynosi 5 proc. Z kolei na Marka Jakubiaka zamierza głosować 1 proc. respondentów.

Czytaj także:  „Nie da się udawać, że tego nie ma”. Na Podlasiu powstaje Centrum Disco Polo

Deklarowana przez respondentów SW Research frekwencja wyniosła 37 proc. Sondaż odnosi się do tradycyjnej formy wyborów, czyli bezpośredniego głosowania w lokalach wyborczych.

Komentarze