Jak wynika z przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl badania pracowni Social Changes, Andrzej Duda pokona każdego kontrkandydata w drugiej turze wyborów prezydenckich. Urzędujący prezydent, mimo że notowania jego nieznacznie spadają, wciąż nie ma z kim przegrać.

Gdyby Andrzej Duda zmierzył się w drugiej turze z kandydatką Koalicji Obywatelskiej Małgorzatą Kidawą-Błońską, wygrałby to starcie w stosunku 54 proc. do 46 proc. W poprzednim badaniu przewaga prezydenta była jeszcze większa i wynosiła 56 proc. do 46 proc.

Z konfrontacji z Szymonem Hołownią prezydent również wyszedłby zwycięsko, wygrywając w stosunku 54 proc. do 46 proc. W poprzednim sondażu Social Changes było to 56 proc. do 44 proc.

Identycznym wynikiem, czyli 54 proc. do 46 proc., skończyłby się pojedynek Andrzeja Dudy również z kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. We wcześniejszym sondażu Duda wygrywał stosunkiem 57 proc. do 43 proc.

Zdecydowanie najmniejsze szanse na zwycięstwo w drugiej turze z obecną głową państwa miałby kandydat Lewicy Robert Biedroń, który przegrałby tę walkę w stosunku 42 proc. do 58 proc. W poprzednim badaniu było to 41 proc. do 59 proc.

Badanie pracowni Social Changes zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 17 do 21 stycznia 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie liczącej 1054 pełnoletnie osoby.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat