– W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji – taką informację wydał we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W radiu RMF FM zapytano Szczerskiego, czy prezydent wysłał gratulacje Władimirowi Putinowi  z okazji zwycięstwa w wyborach prezydenckich, które odbyły się w niedzielę (18 marca).

– Prezydent nie wyśle gratulacji panu prezydentowi Putinowi w związku z głosowaniem, jakie odbyło się w Rosji – mówił Szczerski.

Zaznaczył, że dzisiaj nie mamy nawet oficjalnych wyników wyborów w Rosji.

– Natomiast nie wykluczam, że prezydent wyśle gratulacje takie formalne, dyplomatyczne, kurtuazyjne, w momencie objęcia urzędu na kolejną kadencję przez prezydenta Putina  – powiedział Szczerski.

Szef gabinetu prezydenta poinformował, iż prezydent nie będzie uczestniczyć w inauguracji tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które mają  odbyć się w Rosji.  

 – Wczoraj pan prezydent podjął decyzję, że nie będzie także uczestniczył jako przedstawiciel Polski w mundialu w Rosji (…). Mówimy na razie o inauguracji, na którą pewnie niektórzy by się z głów państw wybierali  – wyraził Szczerski.

Paweł Soloch szef BBN stwierdził, iż należy rozpatrzeć bojkot MŚ w Rosji.

– Nie ulega wątpliwości, że dla nas wiarygodne jest stanowisko władz brytyjskich. Nie mamy żadnych podstaw, żeby nie wierzyć Brytyjczykom – mówi Soloch

Po zapytaniu, czy doradziłby Andrzejowi Dudzie bojkot piłkarskich mistrzostw świata odparł:  – W tej chwili doradzałbym zastanowienie się nad tym, ale również temu zastanowieniu powinny towarzyszyć konsultacje z naszymi partnerami.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę