Para prezydencka i obóz rządowy zapewne przypuszczali, że wizyta w Australii będzie przebiegać bez żadnych zgrzytów wizerunkowych. Tymczasem jak do tej pory usłyszeliśmy, że Duda wyjedzie bez listu intencyjnego ws. zakupu fregat, a poza tym spokoju nie dają też manifestanci. Podczas jednej z takich manifestacji w końcu jednak zareagowała żona prezydenta Agata Duda.

Osoby przeciwne działaniom PiS-u i głowy państwa wykrzykiwały w kierunku pary prezydenckiej słowa: „Konstytucja”, „wolność”, „równość”, „demokracja”. Takich wystąpień w trakcie wizyty Dudy w Australii było więcej, ale tym razem nagrano zachowanie prezydentowej.

„Udało się znaleźć nagranie, na którym wyraźnie widać brak kultury Pierwszej Damy. To jest Agata, nie bądź jak Agata!'” – głosi wpis członków polskiej społeczności w Australii. Post został wzbogacony nagraniem.

Wideo pokazuje żonę prezydenta odwracającą się do manifestantów. Widzimy jak wykonuje gest, prawdopodobnie jest to klaskanie. Wiele osób komentujących materiał wizualny uważa to jako drwinę, ale są też internauci, którzy dopatrują się czegoś innego.

Jeden z postów na Twitterze sugeruje nawet przyklaskiwanie manifestantom. – (…) A może był to przejaw sympatii z tym, co krzyczą manifestanci? Naprawdę można to dwojako odczytać, zważywszy, że nigdy w kraju nie demonstrowała poparcie dla tego, co robi PiS. Wiem, nie było też sprzeciwu, ale być może nie o to jej chodziło, o co ją teraz się oskarża?”.

Jak pamiętamy w trakcie wizyty pary prezydenckiej na lądzie australijskim obecni są także przedstawiciele ministerstwa obrony narodowej razem z ministrem Mariuszem Błaszczakiem. Paweł Soloch z Biura Bezpieczeństwa Narodowego podał do wiadomości, że kluczowym celem pobytu w tym kraju są kwestie bezpieczeństwa Polski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę