https://twitter.com/GIBandych/status/1453399843674656768

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała o kolejnej zagranicznej wizycie. Tym razem Andrzej Duda udał się z roboczą wizytą do Paryża, gdzie spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

„Rozmowy dotyczyły współpracy polsko-francuskiej w kwestiach gospodarczych, w tym energetycznych, w zakresie polityki bezpieczeństwa, a także współpracy obu krajów w ramach Unii Europejskiej oraz ochrony granicy UE” – przekazała KPRP na swojej stronie internetowej.

W komunikacie poinformowano również, że „w delegacji Prezydenta uczestniczą szefowie Biura Polityki Międzynarodowej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego: Jakub Kumoch i Paweł Soloch, a także przedstawiciele strony rządowej: wiceministrowie spraw zagranicznych i środowiska – Piotr Wawrzyk i Adam Guibourgé-Czetwertyński”.

Sekretarz stanu w KPRP Jakub Kumoch przekazał więcej informacji. „Polska i Francja gotowe działać wspólnie na rzecz procesu europejskiego i przezwyciężenia różnic w Unii Europejskiej. Rozwiną też współpracę w dziedzinie energetyki i bezpieczeństwa. Rozmowa w Pałacu Elizejskim była ważnym momentem trwającego od paru miesięcy dialogu Andrzeja Dudy z Emmanuelem Macronem” – napisał.

Po szczycie UE w Brukseli prezydent Francji mówił, że „odbył szczerą dyskusję” z Mateuszem Morawieckim. – Polski problem nie dotyczy nadrzędności prawa europejskiego nad krajowym – powiedział.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę