Były opozycjonista Andrzej Gwiazda w rozmowie z portalem wPolityce.pl zdradził swój sposób na zagospodarowanie Westerplatte, miejsca, w którym rozpoczęła się II wojna światowa. Jego zdaniem półwysep powinien zostać oddany deweloperom i zabudowany mieszkaniami!

– Westerplatte to piękny teren do zabudowy. Półwysep, widok na morze. Na sprzedaży zbudowanych tam mieszkań można zarobić ogromne pieniądze, jak ten teren zabudują deweloperzy – podkreślił Gwiazda.

Ta wypowiedź jest tym bardziej charakterystyczna, że prezydent Andrzej Duda zapowiedział już podpisanie przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość specustawy przekazującej teren Westerplatte pod całkowitą kontrolę rządu. Ma to nastąpić po ostatecznym jej uchwaleniu przez sejm. Przeciwko temu rozwiązaniu protestuje gdański samorząd na czele z prezydent miasta Aleksandrą Dulkiewicz.

Gwiazda oskarżył prezydent Gdańska o to, że swoją antyrządową postawę spowodowała przeniesienie tegorocznych głównych uroczystości rocznicowych z Westerplatte do Warszawy. O fakcie tym poinformowało radio RMF FM.

– Gdyby prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie rozpoczęła awantury o Westerplatte, nie byłoby żadnego problemu z uroczystościami – powiedział Gwiazda portalowi wPolityce.pl. – Centralne uroczystości są w stolicy, a na Westerplatte byłyby uroczystości rocznicowe w miejscu wybuchu II wojny światowej. Nie stoi to w żadnej kolizji – zauważył Gwiazda.

Dla Gwiazdy Westerplatte jest niewłaściwym miejscem do czczenia rocznicy wybuchu II wojny światowej.

– Między 500 a 1500 gdańszczan brało udział w bezpośrednim ataku na Westerplatte we wrześniu 1939 roku. Westerplatte atakowało Wolne Miasto Gdańsk przy pomocy niemieckiego pancernika „Schleswig Holstein” – stwierdził Gwiazda w rozmowie z portalem wPolityce.pl.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę