Anglicy już wiedzą, kto chciał zamordować nowiczokiem Skripala i jego córkę!

REKLAMA

Agencja Press Association poinformowała w czwartek, że brytyjska policja zidentyfikowała sprawców ataku z użyciem środka bojowego na Siergieja Skripala i jego córkę, do którego doszło w marcu tego roku.

Śledczy zidentyfikowali domniemanych sprawców zamachu na byłego agenta GRU dzięki nagraniom z kamer monitoringu oraz na podstawie analizy porównawczej tego materiału z zarejestrowanymi wizerunkami osób, które w tym czasie, na początku marca 2018, wjechały do Wielkiej Brytanii. Policjanci prowadzący dochodzenie podejrzewają, że w próbę zabójstwa Skripalów zamieszanych jest kilku Rosjan.

REKLAMA

Wydział brytyjskiej policji do walki z terroryzmem prowadzi od kilku tygodni także śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety, która zmarła 8 lipca, tydzień po tym, jak miała kontakt z nowiczokiem, w pobliżu miasta Salisbury w południowej Anglii, gdzie wcześniej dokonano ataku na Skripalów.

O próbę zabicia 66-letniego Siergieja Skripala i jego córki Julii przy użyciu nowiczoka władze w Londynie od początku oskarżają Moskwę, co doprowadziło do głębokiego kryzysu w relacjach między Wielką Brytanią a Rosją. Kreml oskarżenia odrzuca i konsekwentnie utrzymuje, iż zamach na Skripalów był prowokacją służb brytyjskich.