Fot.: Facebook.com/tvp.info

W poniedziałek politycy i posłowie Platformy Obywatelskiej rozpoczęli w całym kraju zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy likwidującej  publiczny kanał TVP Info oraz abonament RTV. Jest to jeden z elementów ogłoszonego w sobotę na konwencji PO projektu o nazwie Koalicja 276.

–  Ani złotówki więcej na rządową propagandę za publiczne pieniądze – mówiła w Gdańsku podczas inauguracji akcji posłanka Agnieszka Pomaska z PO.  Parlamentarzystka dodała, że „przez ostatnich pięć lat mamy do czynienia z nachalną propagandą za publiczne pieniądze w tzw. mediach publicznych”.

–  Do tej pory TVP otrzymała 6 mld zł z naszego budżetu, a rząd zapewnia już o kolejnych miliardach na ten cel. Tymczasem TVP Info każdego dnia udowadnia, że tę stację należy zlikwidować – oświadczyła.

Posłanka podkreśliła również, że to właśnie w TVP Info „przez kilkanaście godzin dziennie sączy się jad wobec tych, którzy mają inne zdanie niż rząd”. Wyraziła jednocześnie nadzieję, że akcja zbierania podpisów spotka się z dużym zainteresowaniem społecznym.

–  Uważam, że nikt w Polsce, kto jest przekonany, że prawda musi zwyciężać z kłamstwem, nie odmówi jej podpisania. Uruchamiamy wszystkie biura poselskie na Pomorzu, gdzie te podpisy będą zbierane. Chcemy ich zebrać możliwie dużo – poinformowała Pomaska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę