REKLAMA

anturium
fot. screen Youtube / Alles rund um Pflanzen

Anturium to śliczny kwiat, który wprowadza do naszych pomieszczeń trochę egzotyki. Odmiana ta jest najczęściej hodowana w celach ozdobnych, przede wszystkim z uwagi na swoje wyraziście czerwone kwiaty. Niestety, nie każdy wie o pielęgnacji anturium wszystko i częstokroć zdarzają się błędy w jego uprawie. Na ratunek przybywa odżywka, która jest skuteczna, prosta w wykonaniu i wcale nie kosztuje fortuny. Działa na anturium jak doping. Sprawdź, z czego składa się tajemniczy specyfik. Zrób go samodzielnie w domu i patrz, jak roślina wraca do formy.

REKLAMA

Jakie warunki zapewnić anturium?

Dla rośliny najlepsza gleba powinna być przepuszczalna, nieznacznie próchnicza i mieć odczyn pH 4,5-5,5. Doniczkę warto usytuować w dość słonecznym miejscu, pamiętając jednak o tym, że bezpośrednie promienie słoneczne mogą zaszkodzić sadzonce. Przed użyciem preparatu, warto zapewnić roślinie właściwy mikroklimat. Lubi ona wilgotne powietrze i nawadnianie odstaną wodą – świetnie sprawdzi się deszczówka.

Wzmocnij anturium specjalną odżywką

Ze stworzeniem domowego wzmacniacza dla rośliny nie powinieneś mieć żadnego problemu. Jej podstawowym komponentem jest cynamon. Działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Niweluje zarodniki pleśni w ziemi i odpędza owady.

REKLAMA

Odżywka z cynamonu zaopatruje roślinę w substancje mineralne, takie jak: fosfor, magnez, azot i bor. Jeśli chcesz zrobić taki nawóz w domowych warunkach, to po prostu zalej łyżeczkę cynamonu litrem wody, zamieszaj i podlej tym roztworem swoje anturium.

Przyprawę podawaj roślince nie częściej niż raz na 3-4 tygodnie. Dzięki temu wzmocnisz jej system korzeniowy, a to właśnie on znacząco wpływa na wygląd całej sadzonki. Jeśli jest mocno osłabiona, to prawdopodobnie korzenie też nie mają się dobrze. Na szczęście cynamon skutecznie rozwiąże problem.

REKLAMA

Czytaj też: Wrzuciłam do doniczki 1 produkt. Storczyk od razu zaczął kwitnąć

REKLAMA