Aplikacja sprawdzi, czy masz koronawirusa

Aplikacja, która potrafi ocenić, czy jesteś zarażony koronawirusem powstała z inicjatywy Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji (CSMI) Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz firmy Termini. Aplikacja nazywa się COVID.Termini.app.

REKLAMA

Korzystanie z aplikacji COVID.Termini.app jest bardzo proste. Jak informuje redakcja Wprost, po zarejestrowaniu się w dostępnej online aplikacji, użytkownik podaje trzy dane: procentowy wynik badania pulsoksymetrem, subiektywną ocenę odczuwalnych duszności (w skali od 1 do 10) oraz temperaturę ciała. Następnie należy dodać informacje o liczbie oddechów na minutę oraz wartości tętna.

Dane będą automatycznie przesyłane do lekarza lub ratownika medycznego. W informacji zwrotnej, użytkownik dowie się czy jest podejrzenie wystąpienia zakażenia koronawirusem.

REKLAMA

Aplikacja jest dostępna online i jest darmowa. Jak informuje redakcja Wprost, ma być jednak aktywowana dopiero wtedy, kiedy w systemie pojawią się administratorzy – mogą nimi być placówki medyczne, ale też samorządy, którzy wykupią abonament na korzystanie z niej.

Podziel się: