Ból brzucha
Fot. Pixabay.com

Kto z nas nigdy w życiu nie zignorował dziwnych objawów, jakie wysyłał nam nasz organizm? Nie da się ukryć, że często nie słuchamy tego, co nasze ciało ma nam do powiedzenia. Niejednokrotnie machamy ręką w nadziei, że ból, złe samopoczucie czy dziwne dolegliwości z czasem same się unormują. Niestety, niekiedy zdarza się, że jeśli zdecydujemy się udać do lekarza to choroba jest już w zaawansowanym stadium.

Nie lekceważ tych objawów

Jednym z objawów, które powinny skłonić nas do szybkiej kontroli lekarskiej jest ból pod prawym żebrem. Często może być to nerwoból, czy też ból wynikający ze złej postawy ciała (np. długiego siedzenia przy biurku, niewygodnego materaca czy skrzywienia kręgosłupa). Niekiedy jednak ból pod prawym żebrem może być zwiastunem poważnych dolegliwości ze strony wątroby. Dlatego też pod żadnym pozorem nie wolno go ignorować.

Szybko udaj się do lekarza

Jeśli poza bólem w okolicy prawego żebra zaobserwujemy także ciemniejszy kolor moczu, nudności czy spadek wagi – natychmiast powinniśmy udać się do lekarza. Specjalista przeanalizuje objawy, które mu zgłosimy, a następnie podejmie odpowiednią diagnostykę. Dzięki takiemu postępowaniu możemy rozpoznać ewentualną chorobę na wczesnym etapie jej rozwoju, dzięki czemu szybko wdrożone leczenie będzie o wiele skuteczniejsze, niż w sytuacji gdy zbagatelizujemy objawy.

Dowiedz się również, jakich produktów unikać przy cukrzycy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę