Fot. Wikimedia Commons/Silar/CC-BY-SA 4.0

Metropolita częstochowski abp Wacław Depo skrytykował w niedzielnej homilii wygłoszonej na Jasnej Górze w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej przesłanie Johna Lennona zawarte w jego słynnym utworze „Imagine”. Według hierarchy związanego z Radiem Maryja jest ono sprzeczne z nauczaniem polskiego Kościoła.

– W tekście słyszymy o wizji utopijnego lepszego świata, bez nieba, bez piekła, bez religii, bez ojczyzn i jakiegokolwiek prawa własności; wszyscy żyją w jakimś utopijnym pokoju jak bracia i siostry – mówił Depo o utworze z 1971 roku, który był częścią ceremonii otwarcia niedawnych igrzysk olimpijskich w Tokio .

Duchowny podkreślił przy tym, że „słusznie pyta jeden z redaktorów katolickich – czy świat naprawdę będzie lepszy, gdy znikną granice między dobrem a złem, gdy staniemy się ludźmi bez granic, bez ojczyzn, bez kultury, tradycji, a nade wszystko bez Boga?”.

Metropolita częstochowski oświadczył w homilii, że kultowy utwór Lennona, który w 2004 roku znalazł się na trzecim miejscu listy 500 utworów wszech czasów czasopisma „Rolling Stone”, jest niezgodny z duchem katolicyzmu i nauką Kościoła w Polsce.

– Maryja, jej radość i wdzięczność wobec Boga, wyraża nadzieję płynącą od Chrystusa, prawdziwego Boga i człowieka, zaś program „Imagine” to podróbka złudnej i naiwnej nadziej, nieuwzględniającej realnej siły zła. Komu zaufamy – pokornej Maryi z Nazaretu, czy słodko-trującej utopii Lennona? Komu zaufamy? – mówił abp. Depo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę