Fot. Wikimedia Commons/Silar/CC-BY-SA 4.0

Arcybiskup Wacław Depo podczas mszy św. odprawionej na Jasnej Górze skomentował wypowiedź polityka Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa.  Poseł podczas dyskusji na Campusie Polska Przyszłości skrytykował sojusz hierarchów kościelnych z rządem PiS oraz opowiedział się  za odebraniem Kościołowi nadanych mu przywilejów.

Polityk opozycji podkreślił przy tym, że trwający od przejęcia rządów przez PiS „sojusz tronu z ołtarzem” doprowadzi do zmniejszenia się liczby katolików.

Nawiązując do słów Nitrasa, metropolita częstochowski oświadczył, że w Polsce są dziś podejmowane próby odrzucenia i marginalizacji chrześcijaństwa.

– My powtarzajmy sobie słowa Psalmu 23: „Choćbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną” – mówił hierarcha. –  Wszystkim przepowiadającym takie tragiczne losy Kościoła w Polsce dedykujemy wypowiedź Ojca Świętego Jana Pawła II z 3 czerwca 1991 roku w Lubaczowie: „Nie pozwolimy, aby światopogląd neutralny powodował ateizację na ziemi polskiej” – oznajmił.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!