Katolicka Agencja Informacyjna poinformowała na Twitterze, że metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki zakazał promowania społecznego ustawy „Stop LGBT” na terenach kościelnych.

W konsekwencji decyzji hierarchy wolontariusze projektu ustawy, za którym stoi – domagająca się od lat całkowitego zakazu aborcji – Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, nie będą mogli zbierać pod nim podpisów poparcia na terenach należących do wielkopolskich parafii.

Projekt „Stop LGBT” zakłada między innymi zakaz „propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm”, „kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny” czy wprowadzenie prawnego zakazu organizacji tzw. parad równości.

Wcześniej episkopat przychylnie odnosił się do inicjatywy Godek.

„Mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie – według swobodnej swojej decyzji – ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”, informował w połowie września sekretarz generalny KEP biskup Artur Miziński w piśmie rozesłanym do biskupów.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat