W środę w Warszawie odbyła się demonstracja ogólnopolskiego ruchu rolników AGROunia. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odnosząc się do tego protestu, powiedział, że „część organizacji rolniczych nie chce rozmawiać, nie chce się podzielić z innymi swoją wiedzą, być może dlatego, że tej wiedzy nie mają ich przedstawiciele”.

– Oni uważają, że wszyscy mają z nimi rozmawiać na kolanach. Już nie chcą rozmawiać z ministrem rolnictwa. Odbyłem kilka rozmów z przedstawicielami protestujących i muszę stwierdzić wielką pustkę intelektualną – stwierdził Ardanowski.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że wypowiedź ministra rolnictwa była niedopuszczalna.

– Miała być praca, pokora, umiar, miał być szacunek, miało być godnie dla wszystkich, miał być zupełnie inny styl sprawowania władzy, a jest buta i arogancja wyrażone w słowach ministra Ardanowskiego o pustce intelektualnej rolników – podsumował Kosiniak-Kamysz.

– Żądamy natychmiastowych przeprosin wszystkich rolników w Polsce, którzy poczuli się obrażeni słowami ministra Ardanowskiego. Domagamy się przeprosin wobec protestujących. To jest niezależny oczywiście związek, grupa, która protestuje – ale w ich imieniu, bo oni nie mogą tutaj w polskim parlamencie tego zrobić – domagamy się natychmiastowych przeprosin od premiera i od ministra Ardanowskiego – oświadczył szef ludowców.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że trzeba wsłuchać się w problemy protestujących rolników, w ich argumenty i zainteresować się tym, co dzieje się na polskiej wsi, a nie ich obrażać.

– Obrażanie to jest najgorsza forma, jaką mógł przyjąć minister Ardanowski. To nie jest dialog, to jest oczywiście monolog. To jest chęć skłócenia społeczeństwa, chęć podzielenia, chęć niszczenia jakiejkolwiek wspólnoty – zaznaczył prezes PSL.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę